Kobiecy problem – jak pozbyć się nadmiaru wody z organizmu?

nadmiar wody
Spuchnięte kończyny, nienaturalne obrzmiały brzuch oraz uczucie ciężkości – to najczęściej spotykane objawy nadmiaru wody w organizmie. Nie należy zapominać również o dodatkowych kilogramach, które potrafią pojawić się nie wiadomo skąd i nie wiadomo jak. Z tego typu problemami musi zmagać się każda kobieta.

Powodem takiego stanu rzeczy jest zatrzymywanie wody w organizmie. Dlaczego to właśnie Panie muszą zmagać się z nim najczęściej? Proces ten wywoływany jest bowiem głównie przez wysoki stopień estrogenów, które gromadzą się tuż przed miesiączką oraz w przypadku stosowania antykoncepcji hormonalnej. Woda w nadmiernej ilości gromadzona jest również wówczas, gdy brak nam aktywności fizycznej, spożywamy zbyt dużo soli oraz niewystarczające nawadnianie organizmu w ciągu dnia.

Wszystko to wywołuje wspomniane wyżej objawy. Co więc powinnyśmy robić, aby uporać się z problemem?

Jak pozbyć się nadmiaru wody?

Oczywiście w pierwszej kolejności należy wspomnieć o regularnej aktywności fizycznej. Zdecydowanie poprawi ona krążenie, co przełoży się na lepsze wydalanie, a sama woda zostanie z naszego ciała usunięta wraz z potem. Zapewne wiele z Was w tej chwili wyobraża sobie morderczy trening na siłowni i pokonywanie kilku kilometrów biegiem. Nic z tych rzeczy. Proces pozbywania się nadmiaru wody może zostać usprawniony za sprawą bardzo lekkiego treningu – wystarczą 3-4 dłuższe spacery w ciągu tygodnia!

Nie bez znaczenia dla kondycji naszego organizmu są również nasze codzienne nawyki żywieniowe. Chcąc uporać się z omawianym problemem, powinnyśmy spożywać dużo więcej błonnika. Dlaczego? Jego działanie znacząco wspomaga nasza gospodarkę wodną, co oczywiście ma przełożenie na poziom wody.

Błonnik znajdziemy przede wszystkim w warzywach i owocach (źródła błonnika w diecie), które będą dla nas korzystne również z innego powodu. Posiadają one bowiem sporo witamin, które redukują obrzęki, a także jakże potrzebną nam wodę.

Bo to właśnie woda jest w tej całej sprawie najważniejsza. Jak wykazują badania, dorosły człowiek powinien pić co najmniej 2 litry wody. Jeżeli będziemy przyjmować jej w niewystarczających ilościach, nasze nerki, wątroba i gospodarka wymiany płynów będą funkcjonować w sposób nieprawidłowy. Co więcej, bez przyjmowania wody nie pozbędziemy się zalegających w organizmie toksyn ani nie spalimy nadmiaru tłuszczu. Wszystko to sprawia, że przyjmując wodę, łatwiej ją wydalamy, co ma wpływ na nasze samopoczucie. Dlatego też w ciągu dnia u naszego boku powinna stać butelka z czystą wodą, którą powinniśmy spożywać regularnie.

Czego należy unikać?

Absolutnie powinniśmy unikać napojów słodzonych czy różnego rodzaju energetyków. Posiadają one bowiem dużo więcej cukru niż naturalnej wody. Odstawić powinniśmy również sól, która blokuje wodę w organizmie i wywołuje nieprzyjemne wrażenie obrzmienia.

Nasza dieta musi zostać oparta na zdrowych produktach, bez nadmiaru przekąsek czy różnego rodzaju używek. Tego typu ograniczenia w ogromnym stopniu wpłyną na poprawę naszego stanu zdrowia. Pewnymi „wspomagaczami” w walce z nadmiarem wody mogą okazać się niektóre zioła o działaniu moczopędnym.

Kierowanie się powyższymi wytycznymi sprawi, że woda zostanie usunięta z naszego organizmu w sposób naturalny. Dzięki temu nie będziemy musiały martwić się dodatkowymi kilogramami, a nasze poranki będą dużo przyjemniejsze.

Jako, że dzisiejszy artykuł jest dość krótki, wszystkim wam, które chcą lepiej zgłębić temat polecamy publikację „Zatrzymywanie wody w organizmie: jak pozbyć się nadmiaru?„, która całkiem nieźle rozwija ten temat :)

This entry was posted in Porady.

Dodaj komentarz